Jaki mam akcent po angielsku? Sprawdź za darmo!

Trzy darmowe testy, dzięki którym sprawdzisz swój angielski

Jaka jest etniczność twojego angielskiego?

Test Which English jest skierowany do wszystkich osób posługujących się językiem angielskim, nie tylko dla native’ów czy osób mieszkających w krajach anglojęzycznych.

Link do testu: http://archive.gameswithwords.org/WhichEnglish/

Uzupełniając test podajesz swoje dane demograficzne, np. płeć, wiek czy kraj, w którym mieszkałeś przez ostatnie pół roku. Dzięki tym danym oraz odpowiedziom testowym inteligentny algorytm oblicza „etniczność” twojego angielskiego.

Kiedy go rozwiążesz, pokażą się dwa wyniki – pierwszy to trzy dialekty (akcenty) najbliższe Twojemu sposobowi posługiwania się językiem angielskim. Drugi wynik pokazuje trzy państwa, z których prawdopodobnie pochodzisz.

Uwaga, test jest w pełni w języku angielskim.

Rozwiąż test i sprawdź, czy jesteś Jankesem czy Rebeliantem!

Zastanawiasz się, jaki miałbyś akcent, gdybyś nagle zamieszkał w Stanach Zjednoczonych? Rozwiąż test i przekonaj się, czy jesteś południowcem (dixie) czy jankesem (z północy).

Link do testu: https://www.alphadictionary.com/articles/yankeetest.html

Test polega na wybraniu słówek, których użyłbyś w danej sytuacji, lub wskazania na ich sposób wymowy, np. w jaki sposób wymawiasz słowo ‘aunt’.

Dzięki wyświetaniu komentarza do wybranych odpowiedzi test jest o wiele bardziej przyjemny i interaktywny. Ma też walor edukacyjny! Dzięki niemu dowiesz się wielu łatwych do zapamiętania smaczków związanych z akcentami i społeczeństwem amerykańskim.

Uwaga, test w języku angielskim!

W którym miejscu w UK byś się urodził?

Jak myślisz, gdybyś pochodził z Wielkiej Brytanii, to z którym hrabstwem byś się utożsamiał? Byłbyś Walijczykiem czy Szkotem? Do jakiego miejsca byś pasował, biorąc pod uwagę głównie twoje angielskie słownictwo? Rozwiąż test (po angielsku) i przekonaj się sam!

Link do testu: https://www.buzzfeed.com/lukelewis/the-great-english-dialect-quiz?utm_term=.olegzG40VG#.on76nqBwxq

Loading...
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.