Kim jesteś w internecie? Najpopularniejsze określenia z urban dictionary

Kim jesteś? Bae, random czy special sonwflake?

Język angielski potrafi czasem zadziwić!

Zwłaszcza, gdy w ramach nauki czytasz artykuł po angielsku i nagle natrafiasz na dziwne określenie, którego nie możesz znaleźć w słowniku. Przedstawiamy najpopularniejsze określenia postaci, jakie możecie spotkać w internecie lub… codziennym życiu.


Bae
– skrót od before anyone else. To slangowe określenie na partnera/partnerkę lub obiekt uczuć. Synonimy: boo, baby, love, darling.

Random – przypadkowa osoba

Special snowflake – określenie osoby, która domaga się specjalnego traktowania ze względu na swoją domniemaną wyjątkowość lub postrzega siebie jako wyjątkowego i innego.

Jak wyjaśnia się te metaforę? Zasadniczo każdy płatek śniegu posiada niepowtarzalną urodę. Tymczasem osoba określana jako special snowflake uważa, że z tego powodu powinna być traktowana inaczej niż inni, mimo że wszyscy ludzie dookoła również są niepowtarzalnymi płatkami śniegu.

Pochodzenie tego określenia sięga roku 1999 i filmu „Fight club”, w którym protagonista Tyler (grany przez Brada Pitta) zwraca się do innego bohatera słowami: “You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake.” „Nie jesteś nikim wyjątkowym. Nie jesteś pięknym, niepowtarzalnym płatkiem śniegu”.

Loading...
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.