5 błędów, które popełniasz ucząc się języka obcego

1. Uczysz się długo, ale rzadko

Zapamiętasz więcej, jeśli codziennie poświęcisz nauce 10 minut, niż jeśli będziesz uczyć się godzinę, ale raz w tygodniu.

2. Jesteś perfekcjonistą

Chcesz nauczyć się za wielu zagadnień na raz. Stawiasz sobie niemożliwe do zrealizowania cele. Przejmujesz się każdą porażką i nie pozwalasz sobie na błędy, które przecież popełniają nawet największe umysły. Przestań być takim perfekcjonistą! Lepiej szybciej wykonać kilka drobnych kroczków, niż stać w miejscu.

3. Nie akceptujesz błędów

Najczęstszymi błędami w trakcie nauki języka nie są błędy gramatyczne czy kiepska wymowa. To twoje nastawienie do ich popełniania. Karząc się za popełniane błędy tylko blokujesz swój rozwój. Pamiętaj, one będą się zdarzać na każdym etapie nauki. Nawet częściej niż byś chciał. Pogódź się z tym i ucz się dalej.

4. Skupiasz się na gramatyce

Jeśli poświęcasz 75% czasu na naukę gramatyki, a tylko 25% na słownictwo i wyrażenia, przekreślasz swoje szanse na szybkie opanowanie języka. Według teorii Noama Chomsky’ego gramatyka wszystkich języków świata jest połączona i wbrew pozorom łatwo się jej nauczyć. Krokiem milowym w nauce nowego języka jest poznanie słownictwa i popularnych zwrotów.

5. Nie uczysz się pasywnie

Naukę języka ograniczasz tylko do sesji albo spotkań w szkole językowej. Nasza rada: kiedy jesteś zajęty domowymi obowiązkami, puszczaj w tle piosenki w danym języku lub stacje informacyjne z danego kraju. Nie musisz koncentrować się na zrozumieniu kontekstu słów. Wystarczy, że język będzie leciał „w tle”.11

Loading...
Może ci się spodobać również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.